Viyana'ya hızlı başladık. Gelir gelmez Popfest, ertesi gün müzik provası devam eden günlerde de bir takım aktiviteler. Yemek günü, parklarda sürtmece falan. Yemek gününde de bu sefer Meksika Mutfağından lezzetler taddık, İlona'nın ellerine sağlık. Sonrasında ise onların arkadaşlarının da katılımıyla "Ben Kimim?" oyunu ardından da kurtadam oynadık. Kurtadam oyununa Charlotte da yetişti.

Charlotte'u daha önceden belki hatırlarsınız. Bizim Toulouse'lu CS misafirimiz. Bir daha geldi. Yine fena değildi. Arkadaş hatta bir hadiseyi anlatmadan geçersem olmaz. Bu içeri geçip "ben bir üstümü değiştiriyorum" dedi, kapıyı çekti. Sonra içeri bir girdi Allah seni inandırsın neredeyse giyinmemiş. Arkadaş vücudu da o kadar güzel değil, tombulca bi kızımız. Neyse bu giymiş kısacık geceliğini, altı üstü açık. Hepimiz billgisayarlarımıza gömüldüğümüz anda geldi yanımıza oturdu, "noluyo lan?" diyecek vaktimiz bile olmadı. Hadi geldin, o halde niye geliyosun, hadi geldin bari oturup kalkmana dikkat et! Öylece kalakaldım bilgisayar başında. Oturdu dibime, kafamı bile kaldıramıyorum. Öylece kala kaldık. Bir süre sonra bizden yüz bulamayınca yatmaya gitti. Ama bir süreliğine hepimiz nefeslerimizi tuttuk.

Cuma günü sabahtan Rafa, Mathias ve Çağkan'la buluştuk. Onların ödevleri için yardımcı olmayı kabul etmiştim. Ödevleri yabancı öğrencilerin Viyana'daki sorunları, ne yaptıkları, nasıl vakit geçirdikleri vs ile ilgili röportaj ve yaptığı aktivitelerden kısımlar çekiyorlardı. Resmen belgeselimi yapıyorlar, çok eğlenceli. Kendimi ünlü gibi hissettim, ne yer ne içerim, nerelerde takılırım, nasıl eğlenirim hepsini kayda alacaklar. Röportajı yaptık, ertesi gün de kickball oynarken çekeceklerdi ama hava muhalefetinden dolayı yarım kaldı, gidemedik. Onun yerine Stadtpark'ta takıldık onları kayda aldılar ama haftaya eğer gidersem kickballa onu çekecekler. Onun haricinde prova yaparken de çekmek istediler lakin Manu "konsere az kaldı konsantremiz dağılmasın, parkta falan çalarız o sıra çekerler" dedi, biz de vazgeçtik provada çekmekten. Onun dışında perşembe yemek gününde yine misafirimiz olacaklar ve bildiğin yemekteyiz programı çekeceğiz. Çok ilginç lan. Parkta takılırken çektiklerinde bi eleman yanşıp, "ne çekiyonuz öyle?" gibilerinden muhabbet etti, pro sandı heralde bizi, saygıyla yaklaştı.

Cumanın akşamına ise üniversitenin partisine gittik, açık havaydı ve ulaşabildiğim herkese haber ettim. Başlarda katılım azdı tabi, hem bizden hem de genel olarak. Saatler ilerledikçe sağdan soldan gelenler olmaya başladı, rasgele gördüklerimiz falan derken yirmi kadar kişi olduk. Nele bile geldi! Nele lan! Ne zamandır da görüşmüyoduk, nasıl özlemişim muhabbetini. Heralde en çok onunla muhabbet ettik. İlknur enişteyle geldi, Lena, Ilona, Christina, Mathias, Herr Koç ve arkadaşı, Mert, Talha çocuk, Güneş, Jocham (o erken ayrıldı gerçi), Charlotte ve adını bilmediğim diğer Ilona'ların arkadaşları. Çok iyi geldi, resmen kendime geldim. Hele Nele ile türkçe muhabbeti çok özlemişim. Güneş-kun ve Mert ilk kez tanışıyorlardı Nele ile o yüzden baya şaşırdılar türkçe kapasitesine. Charlotte'u kıskandı sanırım. Anlayamıyorum ki tepkilerini arkadaş. Bence kıskandı. Gecenin sonunda ben daha Mert'e sormadan "haklıymışsın abi" dedi. Ne konuda haklı olduğumu varın da siz anlayın, her şeyi benden beklemeyin.

15 Mayıs'ta hepinizin de bildiği üzre "İnternetime Dokunma" eylemleri vardı Türkiye'nin dört bir yanında. Burada da vardı tabii ki. Tamam katılım kırk kişilikti ama hiç yoktan iyiydi. Basınsız basın açıklamasının ardından olaysız dağıldık ama Türkiye öyle olmamış, toplamda 600.000 kişi diye okudum, ne kadar doğru bilemem ama vardır bence. İstanbulda 10.000 kadar kişi varmış. Duyarlılık göz yaşartan cinstendi.

Ay çok uykum geldi, siz bunları okuyana kadar sonraki yaptıklarımı yazarım. Kısa başlıklarla olaylar şöyle gelişti, Jocham'e rasta yaptık, ablası çok güzel bi kız, pazartesi günkü prova mükemmel geçti benim açımdan, bongoya alışmaya başladım, bugün de TÜWİ'de parti var, sağlam bir şey, Türkenschenzpark'ta. öyle işte. Detaylar bir sonraki yazıda gelir.

Oyasumi!


Blogger tarafından desteklenmektedir.